header

INSTYTUCJA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

Karetki z całej Polski

134 karetki z całej Polski przyjechały do Krakowa, aby wspomóc zabezpieczenie medyczne Światowych Dni Młodzieży.

W zabezpieczeniu medycznym udział bierze nie tylko Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, które koordynuje całą akcję, ale mnóstwo innych stacji pogotowia ratunkowego, fundacje i stowarzyszenia. Przyjechały do nas ambulanse nie tylko z Małopolski i województw ościennych, ale nawet z Wrocławia, Bydgoszczy, Płocka, Kalisza, Łomży, Olsztyna czy Legnicy – dosłownie z całego kraju.

Jednym z większych wyzwań dla Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego było połączenie tych wszystkich karetek w jeden spójny system. Dla wszystkich zespołów opracowane zostały jednakowe procedury, w których musieliśmy ująć nie tylko kwestie udzielania pomocy, ale też np. utylizacji odpadów medycznych czy dezynfekowania karetek.

Zadbaliśmy też o zaplecze techniczne: warsztat czy uzupełnienie gazów medycznych itp.

Przygotowany został odrębny system łączności, a każdy z ambulansów wyposażony został w moduł gps. Dzięki takiemu rozwiązaniu cały czas nasz sztab widzi na swoich monitorach, na elektronicznych mapach, aktualne położenie wszystkich zespołów.

Ten dodatkowy system ściśle współpracuje z działającym cały czas systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego, czyli dyspozytornią i karetkami, które, tak jak każdego dnia, wyjeżdżają na wezwanie do pacjentów. System Państwowego Ratownictwa Medycznego pracuje w normalnym trybie, ale został znacznie wzmocniony na czas Światowych Dni Młodzieży: o 32 karetki i 5 stanowisk dyspozytorskich, a także stanowisko Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Musieliśmy też zadbać o zakwaterowanie i wyposażenie dla większości zespołów. Udało się to dzięki wsparciu 35. Wojskowego Oddziału Gospodarczego Kraków-Rząska.

KOLEŻANKI I KOLEDZY Z CAŁEJ POLSKI! BEZ WAS NIE DALIBYŚMY RADY! DZIĘKUJEMY, ŻE TU JESTEŚCIE!

 
Zmień rozmiar czcionki
Włącz wersję kontrastową